İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AABK artık ‘Eşit Başkanlık’ ile yönetilecek

Avrupa Aalevi Birlikleri Konfederasyonu 6. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. AABK’nin eşit başkanlar tarafından temsil edilmesine karar verildi.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) 6. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu Almanya’nın Gladbeck şehrinde gerçekleştirdi. AABK’nin eşit başkanlar tarafından temsil edilmesi oy birliğiyle kararlaştırıldı.

Genel kurulun ardından Hüseyin Mat bir açıklama yaptı. “İnancı, kimliği, dili ne olursa olsun mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz” diyen Mat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa Alevi hareketinin 30 yıllık birikimi, mücadelesi, kavgası genel kurulumuza da yansımış oldu. Çizgimizden, kavgamızdan, duruşumuzdan ve vermiş olduğumuz mücadeleden bir gram geri adım atmadan mücadeleyi daha da büyüteceğiz.

Dünyanın neresinde Alevi hareketi varsa Alevilere Hızır gibi yetişme konusunda mücadelemizi büyüteceğiz. İnancı, dili, kimliği ne olursa olsun hangi nedenden dolayı haksızlığa uğramışsa zalimlere karşı mazlumların yanında olan ilkemizi de daha da büyüteceğiz.

Her Avrupa ülkesinde olduğu gibi dünyanın her yerinde bu mücadeleyi verme kararlılığımızı sürdüreceğiz.

Demokrasi, eşitlik, çoğulculuk mücadelesi ve bir arada yaşama kültürünü her Avrupa ülkesinde olduğu gibi dünyanın her yerinde bu mücadeleyi verme konusundaki kararlılığımızı sürdüreceğiz. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonumuza, bileşenlerimize, federasyonlarımıza, delegelerimize, kadınlar birliğimize, gençlik birliğimize, inanç birliğimize ve bize katkı sunan bütün üyelerimize, konfederasyonumuza bağlı dostlarımıza, canlarımıza buradan saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz.”

Mission News Theme by Compete Themes.