İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ahmet Akar yazdı: Milli Eğitim’in Hali…

31 Mart tarihli Korkusuz gazetesi birinci sayfasında saygıdeğer insan sayın Mihriban Beyaz Dinç’in “Eğitim Müdürü Korana Virüs Saçtı” haberini okudum. Aynen yazısında da belirttiği gibi Milli Eğitim kimlere emanet? Haber şöyle; İstabul Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Bora Almanlar Opel’i, Volkswagen’i kurarken biz şapka devrimi ile meşguldük diyerek Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’e hakaret etti. Halbuki bu adam oturduğu koltuğun bu devrimler sayesinde olduğunun bilincinde değil. Şurasıda bir gerçek ki bugüne kadar bu zihniyettekiler Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerinin eseri olan bir çok kurum ve kuruluşları satıp satıp yiyerek köşeyi dönenler yendiği ekmeği inkar edecek kadar nankörler.

Hani nerede o Sümerbank, Etibank, Tekel, Telekom, Tüpraş ve benzeri birçok kuruluşlar. Ülkemiz tarım, hayvancılık ve ormancılığa elverişli olmamıza rağmen otu, samanı ithal eder durumdayız. Şeker fabrikalarını çalıştırmayın şeker ithali yapıyoruz. Üretici kan ağlıyor buna rağmen bu tipler karanlık fikirlerini ifşa etmekten çekinmiyorlar. Birde şu an itibariyle Korana Virüs denen bir bela ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit eder durumda. Bir atasözümüz bu günlere ışık tutan cinsten “Gözüken köy kılavuz istemez” ülkeyi camilerle ve imam hatiplerle dolduranlar şimdi sıkışınca bilim insanlarına sarılmaya başladılar.

Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları bir yardım kampanyası başlatıyor, iktidarın İç İşleri bakanı Soylu yapılan yardımları bir genelge ile bloke ediyor ve hasmane bir tutum sergileyerek ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde halkımızın sağlığı üzerinden siyaset yapmaya kalkışıyorlar. Belediyelere bağış yasağı getirilirken akabinde AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan bağış kampanyası başlatıyor. Demek oluyor ki ben yaparsam mübah sen yaparsan günah anlayışıyla halkın sağlığınıda hiçe saymaktadırlar. Bugün ülkemiz islam ülkeleri arasında aydın ve çağdaş bir ülke olarak Laik, demokratik cumhuriyet idaresiyle yönetiliyorsa ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu devrimleri sayesindedir. Aydın Bora gibi fanatikler bulunduğu makamın önemini kavrayamamaktadır.

Orta doğuda ki islam ülkelerimin durumu ortada Peygamberin yaşadığı ülke plan Arabistan’da hala kadının otomobil kullanıp kullanamaması tartışılırken biz 90 yıl önce kadına pilot eğitimi vererek uçak kullanmasını sağlamışız. Sabiha Gökçen bunun açık kanıtıdır her şey ortada fazla söze gerek yok sanırım.

Saygılarımla Ahmet Akar.

Ah yalan dünya

Bak ne hale geldim bir insan iken

Neyine güvenem ah yalan dünya

Kimine gül verdin kimine diken

Neyine güvenem ah yalan dünya

Kimine sarayı verdin yaşıyor

Kimi sefil kalmış aç dolaşıyor

Kimisine dert verdin ağlaşıyor

Güvenimiz kalmadı ah yalan dünya

Kiminle Mercedes kiminde Murat

Düz yolu bulunca yapıyor sürat

Suçsuzlar tutuklu suçluya beraat

Hangi kanunda var ah yalan dünya

Gerçek hakikat bu herkes biliyor

Aracı, tefeci zengin oluyor

Namuslu yaşayan hep aç kalıyor

Adaletin bu mu ah yalan dünya

Kiminde kuruş yok kiminde pahalı

Kimi yanar gezer bahtı karalı

Ahmet Alar kalp evindeden yaralı

Bana garezin ne ah yalan dünya

Mission News Theme by Compete Themes.