İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABF’den Basın Açıklaması : Her türlü şiddet ve terör saldırısı kimden ve nerden gelirse gelsin şiddetle kınıyoruz.

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONUNDAN BASIN AÇIKLAMASI : 

Son bir yıldır sokakları meydanları kullanan itirazlarını taleplerini dillendiren ve en son 16 Eylül’de İzmir’de yapılan laik yaşam, laik eğitim ve eşit yurttaşlık mitingi sonrası Alevi kurumlarına yönelik kriminalize girişimlerine maruz kaldık.

PSA KD Sarıyer şube başkanı ve saymanının duruşması sonrası kurum ve Cemevi başkanlarımıza yönelik saldırıdan sonra bugün de Demokratik Alevi Dernekleri eş başkanı Kadriye Doğan ve PSA KD Ataşehir üyesi Halil Aksu ev baskınıyla gözaltına alınmıştır.
Ülkemizde demokratik siyaset yapma zemini ortadan kaldırılmış muhalif olan herkese terörist muamelesi yapılmaktadır. Bu yaklaşım ve en son İçişleri Bakanlığı’na yapılan saldırı ülkemizi kaosa sürüklemeye yöneliktir. Her türlü şiddet ve terör saldırısı kimden ve nerden gelirse gelsin şiddetle kınıyoruz. Siyasal İslamı ülkeye rejim olarak getirmek için her türlü gerici projeler hayata geçirilirken bunlara itiraz eden laik ve demokratik yaşamdan yana olan başta Aleviler olmak üzere tüm muhalifleri yargı yoluyla dizayn etme çabası nafiledir. Çünkü bu ülkenin şeriata teslim olmaması için bizler mücadeleye devam edeceğiz. Uydurma gözaltılarınız ve tutuklamalarınız bizi yıldıramayacaktır.
Bu baskı ve sindirme politikalarınızdan bir an önce vazgeçin gözaltına aldığınız canlarımızı derhal serbest bırakın.
Alevi Bektaşi Federasyonu

Mission News Theme by Compete Themes.