İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ADFE AABK’ye üye oldu

Alevi Dernekleri Federasyonu’nun (ADFE) geçtiğimiz aylarda AABK’ye üye olmak için yaptığı başvuru kabul edildi.

Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE) geçtiğimiz aylarda Almanya Alevi Birlikleri Konfederasyonu’na üye olmak için başvuru yapmıştı. ADFE’nin üyelik başvurusu AABK’nin 6. Olağan Seçimli Genel Kurul’nda kabul edildi. ADFE Başkanı Cela Fırat, üyelik başvurularının kabul edilmesine ilişkin şunları ifade etti:

“AABK 6. Olağan Seçimili Genel Kurulu bugün yapıldı. Yeniden göreve seçilen sevgili Hüseyin Mat Başkanımı ve yönetimini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Alevi Dernekleri Federasyonu olarak AABK’ye üye olmak için başvurmuştuk. Üyelik başvurumuz genel kurulda karara bağlanmış  ve oy birliğiyle onaylanmıştır. İnanıyorum ki bu birliktelik gücümüze güç katacaktır! Alevilik vardır, Alevilik haktır” dedi.

Alevi Dernekleri Federasyonu’nun, AABK’ye üye olmasına ilişkiın kısa bir açıklamada Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı  Hüseyin Mat yaptı. Mat, “Birliğimiz, dirliğimiz daim, Hızır yardımcımız olsun. Alevi Dernekleri Federasyonumuzun değerli Başkanı Celal Fırat Dedemiz nezdinde, Alevi Dernekleri Federasyonumuzun tüm bileşenlerine, cemevlerimize, canlarımıza teşekkür ediyorum. Aramıza hoş geldiniz” dedi. 

Kaynak: PİRHA

Mission News Theme by Compete Themes.