İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çaylı köy derneğinden piknik etkinliği

Tokat Turhal’a bağlı Çaylı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği geleneksel piknik etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Tokat’ın Turhal ilçesine bağlı Çaylı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği geleneksel piknik etkinliğini gerçekleştirdi.

Etkinlik, Pazar sabahının ilk saatlerinde dernek yönetim kurulu adına sunucu Orhan Berk’in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Gençler ve çocuklar için düzenlenen yarışmalar ve oyunlarla etkinliğin neşesi gün boyu devam etti. Yarışmalara katılan çocuklara hediyeler verilerek sevindirildi.

Geleneksel piknik etkinliğinde dernek çalışmalarına katkı veren sponsorlara da birer plaket takdim edilerek ayrıca teşekkür edildi.

Pikniğe Çaylı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerinin yanısıra Tokat Dernekler Federasyonu (TOKDEF) Genel Başkanı Halil Bakan ve yönetim kurulu, çevre köy dernek başkanları, CHP Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, CHP Sancaktepe ilçe başkanı Muharrem Aydın, CHP Ümraniye Belediye meclis üyesi Şenol Berk ve çevre ilçelerden siyasi temsilciler katılım sağlayarak dayanışma gösterdiler.

“AMAÇ ÜYELERİMİZİN YILDA BİR KEZ DE OLSA EĞLENMELERİ”

Gün boyu devam eden etkinlikte konuşma yapan Çaylı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Baylan, “Dostlar piknik şölenimizin amaçlarından biri değerli üyelerimiz ve sayın misafirlerimizin yılda bir kez bile olsa bir arada eğlenmesi ve tanışması. Yeni yetişen gençlerimizin de birbirleri ile tanışmalarına vesile olmak” dedi.

Baylan, konuşmasının sonunda piknik şöleninin gerçekleşmesinde emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarına, kadın ve gençlik kolları yönetimine teşekkür etti.

Söz alan Çaylı Köyü Muhtarı Abdullah Annaç, her çalışmanın Çaylı Köyü’nün birlikteliği için olduğunu bu çalışmaların devam edeceğini ve köy muhtarı olarak dernek çalışmalarının yanında olacağını söyledi.

Birlik ve beraberlik adına söz Alan TOKDEF Genel Başkanı Halil Bakan da yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları vererek dayanışmanın öneminden bahsetti.

Geleneksel piknik şöleninde sanatçı Ali Ender Bay, Gizem Annaç, Selda Arat Eşgin, Hasan Kablan, Erdem Türk, Kenan Agu, Orhan Berk, İlyas Arslan, Zafer Anul, Zurnacı Sefer Aygül, Davulcu Burhan Bay sahne aldı. Sanatçılar gün boyu süren etkinlikte söyledikleri türkülerle, halaylarla tüm katılımcılara müzik ziyafeti yaşattı.

HABER MERKEZİ

Mission News Theme by Compete Themes.