İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ceren’in katil zanlısının duruşma günü belirlendi

Ordu’da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç, 23 Aralık’ta hâkim karşısına çıkacak. 

Ordu’da Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’i  (20) katleden katil zanlısı Özgür Arduç’un duruşma günü belirlendi. Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş tarafından Arduç hakkında hazırlanan iki ayrı iddianame ile “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan ve polis memurlarını yaralaması sebebiyle “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçlarından 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmişti.

Türk Ceza Kanunu’nun 62’nci maddesi uyarınca ceza indirimi uygulanmaması talep edilen iddianameler, 13 Aralık günü Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulmuş ve kabul edilmişti.

Arduç, iddianamelerin kabulü ile 23 Aralık’ta hâkim karşısına çıkacak.

İşlediği cinayet sonrası Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne sevk edilen katil zanlısı Arduç güvenlik gerekçesiyle ve Ceren’in ailesiyle karşılaştırılmamak için duruşmaya getirilmeyecek. Arduç, geçtiğimiz günlerde intihar girişiminde bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığı ile duruşmaya görüntülü olarak bağlanacak.

NE OLMUŞTU?

Ordu’da 3 Aralık tarihinde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’i takip ederek evinin girişinde katleden zanlı Özgür Arduç, olaydan bir gün sonra gözaltına alınarak tutuklandı. “Canavarca hisle kasten öldürme” ve “Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçlarından tutuklanan katil zanlısı Arduç, alınan ifadesinde “Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım” dedi. Arduç, ifadesinde yine “Silah bulsaydım çok daha fazla kişi öldürecektim” demişti.

(HABER MERKEZİ)

 

Mission News Theme by Compete Themes.