İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Çocuk evliliklerinin yasaklanması deprem getirdi’ diyen gerici profesör ders vermeye devam ediyor

Elazığ depremi sonrası yaptığı paylaşımda afetlerin yaşanmasını çocuk yaşta evliliğin yasaklanmasına bağlayan Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer üniversitede ders vermeye devam ediyor.

Elazığ depreminin ardından yaptığı paylaşımda afetleri çocuk yaşta evliliklerin yasaklanmasına bağlayan ve “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım” diyen profesör Bedri Gencer, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ders vermeye devam ediyor.

Skandal paylaşımı sonrası üniversite yönetimi Gencer’in paylaşımına ilişkin inceleme başlattığını duyurmuştu. Gencer sosyal medya hesabından dün dersbaşı yaptığını duyuran bir mesaj paylaştı.

GERİCİ PAYLAŞIMINI SAVUNDU 

Gencer mesajında skandal paylaşımını da savunarak derste bu konuyu işlediğini anlattı. Gencer “Ulu Hakanın Ulu Çınarı Adını Sultan II.Abdülhamid’in Yıldız Sarayından olan Üniversitemizde bugün ders başı yaptık elhamdülillah. Hayırlı olsun Verdiğimiz Sosyoloji dersinin içeriği aile ve hukuk sosyolojisinden meşrûiyet/yasallık,çocuk/erken evlilik gibi konularla zenginleşecek. Bugünkü ilk derste sosyolojiye giriş yanında gündemdeki erken evlilik yaşı ve mülkün temeli adalet-zulüm ilişkisi açısından gayretullaha dokunma temasının derin bir sosyolojik açıklamasını yaptık. Hayretle dinleyen öğrenciler, ‘Keşke bunu ileri-geri konuşan herkes dinlese’ dediler” diye yazdı.

Mission News Theme by Compete Themes.