İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eylem Tok’un ABD’deki duruşması 27 Haziran’a ertelendi

Oğuz Murat Aci’nın ölümüne neden olan oğlu Timur Cihantimur’u ABD’ye kaçıran Eylem Tok’un ABD’de görülen davasında mahkeme, Tok’un tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı 27 Haziran’a erteledi.

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde, 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur, 1 Mart gecesi Kemerburgaz yolunda arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde durarak kontrol eden gruba cipiyle çarpmış, çarpma sonucu evli bir çocuk babası 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Olayın sorumlusu Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçırılmıştı.

15 Haziran’da ABD’de tutuklanan Tok, bugün hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Tok’un tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 27 Haziran saat 16.00’ya erteledi.

Gazeteci Mehmet Sumer’in aktardığına göre; Eylem Tok duruşma sonunda izleyiciler arasından bir Türkiye vatandaşı, “Bir katil annesi olmak nasıl bir duygu?” diye seslendi. Tok, “Allahu ekber” diye yanıt verdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Eylem Tok, salona elleri kelepçeli ve “hükümlü” yazan bir sweatshirt ile geldi. Üzerinde mahkumların giydiği turuncu pantolon vardı. 

Mission News Theme by Compete Themes.