İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Garip Dede Dergahında her gün kahvaltı ve aş veriliyor

Garip Dede Dergahında her gün saat 12.00 ile 13.00 arası aş. veriliyordu Artık  kahvaltı veda verilecek. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin “Yemek kartımda 1 lira kalmış” diyerek intihar etmesinden dolayı derin üzüntü duyan Garip Dede Dergahı Başkanı Celal Fırat kendi sayfasında her gün saat 12.00 ile 13.00 arası tüm öğrencilere ve canlara Garip Dede Dergahında aş verileceğini duyurdu.

Fırat, neden böyle bir paylaşım yaptığını şöyle ifade etti:

“Şimdi bugün ‘Yemek kartımda bir lira kalmış’ diyerek intihar eden öğrencimizin durumu bizi yürekten yaraladı. O acı üzerine paylaşmak istedim. Öğrencimiz gibi bir çok insan var.  Dergahımızda uzun zamandır yemek veriyoruz. İhtiyaç sahibi olabilir diye paylaştım. Yemek verildiğini biliyorlar. Biz gelenlerin yemek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ama ola ki şu soğuk kış günlerinde yemek ihtiyacı olup da bilmeyen olabilir diye ve onlara duyurabiliriz diye paylaştım.” Celal Fırat Dede ayrıca dergahlarında kahvaltı da vermeye başlayacaklarını açıkladı.

“ZAMAN DAYANIŞMA ZAMANI”

Fırat, bugün intihar eden öğrencinin durumunun kendilerini derinden üzdüğünü belirterek, herkesi dayanışma içinde olmaya çağırdı. Fırat, “‘Sen aç yatarken tok yatan bizden değildir’ diyen bir inancın mensuplarıyız. Bu acı hepimizin. İktidar ve hükümetlerin çalışma yapması lazım. Ama bizim de çalışmamız gerekiyor. Hepimizde sıkıntı var. CHP’li belediyelerin de sorumluluğu var. Hükümetin payı var. Çocuklarımızın psikolojisi var. Gerçekten çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. A-B partisi demiyorum. Ortam dayanışmanın artırılması gereken bir dönem. Birbirimizle iletişim kurmamız lazım. Ülkenin bütün yerlerinde sorun var. Bizde de sevgisizlik var. Çocukların sorunlarına karşı duyarlı olmamız lazım” dedi.

Mission News Theme by Compete Themes.