İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halil Bakan: Emanetin emanetimizdir

TOKDEF Genel Başkanı Halil Bakan, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümünde TOKDEF ailesi olarak Ata’mızın manevi huzuruna çıktık” dedi.

Tokat İli Dernekler Federasyonu (TOKDEF) Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da Anıtkabir’i ziyaret etmişti. Ziyarete gidenler arasında bulunan TOKDEF Genel Başkanı Halil Bakan, buna  ilişkin bir yazı yazdı.

Bakan yazısında “Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümünde TOKDEF ailesi olarak Ata’mızın manevi huzuruna çıktık” dedi. Bakan yazısının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından 7’den 70’e milyonlarca insanın akın ettiği Anıtkabir’de biz TOKDEF ailesi olarak milyonlarla birlikte tek yürek olduk, huzur bulduk.

İyi olan bir şey kıymeti bilinsin diye yapılmaz, doğru olduğuna inanıldığı için yapılır.

Ulusal varlığımız, en seçkin ve en değerli ulusumuzun ve ülkemizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu, kimsesizlerin kimsesi diye nitelendirdiği, cumhuriyetimizin kurucusu, unutulmaz büyüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk için Anıtkabir’deydik. Mahşeri kalabalıktaydık. Yüce Atatürk emanetin emanetimizdir. İzindeyiz.”

Mission News Theme by Compete Themes.