İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İmamoğlu: İstanbul’un yüzde 56’sı Kanal İstanbul’a karşı

Kanal İstanbul projesinin duyurulduğu 2011’de toplumun yüzde 50’den fazlasının olumlu baktığını söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, şu anda ise durumun değiştiğini öne sürdü. İmamoğlu, “Ne zaman ki sayın bakan bu süreci başlattı ve biz bu süreçte vatandaşları aydınlatmaya başladık şu an yüzde 56’ların üzerinde toplum olumsuz bakıyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul’a ilişkin anket açıkladı. İmamoğlu, Habertürk’te katıldığı programda Kanal İstanbul’a karşı çıkan İstanbulluların oranın yüzde 56 olduğunu söyledi.

İmamoğlu, Kanal İstanbul projesi ilk duyurulduğu 2011 yılında toplumun yüzde 50’nin biraz üzerinde bir kesiminin projeye olumlu baktığını belirterek “Çünkü neden olumlu bakıyordu çünkü başka bir açıklama yoktu” dedi. Ancak geçen süre zarfında bu görüşün değiştiğini belirten İmamoğlu, “Ne zaman ki sayın bakan bu süreci başlattı ve biz bu süreçte vatandaşları aydınlatmaya başladık şu an yüzde 56’ların üzerinde toplum olumsuz bakıyor. Toplum ilk defa bilgi sahibi oldu” dedi.

Mission News Theme by Compete Themes.