İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kılıçdaroğlu: CNN Türk izlemenize gerek yok

CNN Türk boykotu sonrası ilk kez konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu kanalda yayınlanan CHP haberlerine inanmayın, dolayısıyla da izlemenize gerek yok” dedi.

Kafa Radyo’nun canlı yayınına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk’ü boykot kararının bu kanalda sürekli ve kasıtlı olarak parti aleyhine yayın yapılması nedeniyle alındığını söyledi.

Eleştirilere açık olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu bizimle ilgili eleştirel haber yapılmasına tahammülsüzlük değil ama CNN Türk’ün tarafsız yayın yapıyormuş gibi yaparak A Haber tarzı yayın yapmasını kabul etmiyoruz. Niye böyle yayın yapıyorsunuz demiyoruz ama biz çıkmıyoruz” dedi.

İktidardan gelen, “İzlemeyin demek basın özgürlüğüne müdahale” eleştirisine ise, “Biz gidip CNN Türk’ü yandaşlarımız alsın demiyoruz ama bu kanalda yayınlanan CHP haberlerine inanmayın, dolayısıyla da izlemenize gerek yok” yanıtını verdi.

‘HALK TV’DE CHP ELEŞTİRİLİYOR’

Kılıçdaroğlu, “İktidar da Halk TV’yi izlemeyin derse ne olacak?” sorusuna ise, “Halk TV de bizim değil. Orada da CHP eleştiriliyor. Ancak objektif yayın yapmaya çalışan gazetelerin Basın İlan Kurumu eliyle ilanlarının kesilmesi bu iktidar döneminde oldu” diye konuştu.

CNN TÜRK ERİYOR

CHP’nin boykot kararının ardından CNN Türk’ün Twitter’daki takipçi sayısı hızla düşmeye başladı. Dün saat 17:30’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın boykot açıklaması önce 5 milyon 114 bin civarında takipçisi bulunan CNN Türk, CHP’nin boykot kararının ardından 200 binden fazla takipçi kaybetti.

Özkan’ın “Yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz” açıklaması üzerine Twitter’da “#CnnTürkBoykot” etiketi kullanılmaya başlandı. Takipten çıkan kişiler hesabı da engellediklerini söyledi.

CNN Türk’ün takipçi sayısının düşüşüne ilişkin açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “#CnnTürkBoykot başladığında 5.150.000’lerde olan takipçi sayısındaki bu düşüş yarın reytinglere, ilerleyen günlerde başka verilere, hesaplara yansıyacak. Emekçinin üretimden gücünün farkına varması gibi bizler de tüketimden gelen gücümüzün farkına vardığımızda neler olacak neler” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP’nin boykotuna katılarak CNN Türk’te konuk olacağı programa katılmayacak.

CNN Türk’ün 7 Şubat 09.00 itibarıyla 4 milyon 933 bin 400 takipçisi bulunuyor.

Mission News Theme by Compete Themes.