İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kızıldere derneğinden geleneksel pilav günü etkinliği

Kızıldere Kültür ve Dayanışma Derneği, geleneksel pilav günü etkinliği gerçekleştirdi.

Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Kızıldere Beldesi Dayanışma ve Kültür Derneği bu yılki geleneksel pilav günü etkinliğini Maltepe’de bulunan Yeşil Cennet mesire alanında geçekleştirdi. Pilav gününün aşure gününe denk gelmesi sebebiyle burada aşureler de dağıtıldı.

Etkinlik sunucu Buket Arslan’ın dernek yönetim kurulu adına yaptığı açılış konuşması ile başladı. Etkinliğe Kızıldere dernek üyelerinin yanı sıra çevre köy dernekleri yöneticileri, siyasi temsilciler, Tokat Dernekler Federasyonu (TOKDEF) Genel Başkanı Halil Bakan ve yönetim kurulu, Kızıldere Belediye Başkanı Servet Durmuş da katılım sağlayarak Kızıldere derneğinin coşkusunu paylaştılar.

Kızıldere Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Gökçe, Kızıldere Belediye Başkanı Servet Durmuş ve Tokat Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Bakan katılımcılara hitaben yaptıkları konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vererek dayanışmanın öneminden bahsettiler.

Sabahın ilk saatlerinde başlayan etkinlikte çocuklar için düzenlenen çuval yarışı, sandalye kapmaca gibi oyunlara yetişkinler de katılarak doyasıya eğlenirken çocukluklarını da tekrar yaşadılar. Yetişkinler için düzenlenen tavla turnuvası da gün boyu heyecanlı rekabet duygusu yaşattı.

Güzel bir hafta sonu eğlencesi gibi başlayıp devam eden etkinlikte değerli sanatçı dostlarımız Özgür Arslan ve Sedat Durmuş gün boyu katılımcılara müzik ziyafeti sunarak etkinliğin coşkusunu arttırdılar. Yapılan halk oyunları içinde güzel bir gösteri sunan Kızıldere folklor ekibi de tüm hünerlerini sergilediler.

Mission News Theme by Compete Themes.