İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KÖYLERİMİZİ KAYBEDECEKMİYİZ?

TOKATTA NELER OLUYOR?

KOYLERİMİZİDE KAYBEDECEKMİYİZ.

Son günlerde tokatta ve tokatlılar arasında insanları endişelendiren konuların biride Tokattaki köylerde nüfus şartı getirileceği, nüfus kotasını doldurmayan köyleri köy statüsünden çıkarılacağı söylentisi.

Bir çok ilde olduğu gibi tokatta hızlı göç veren şehirlerin arasında ilk sıralarda. İnsanlar iş, eğitim, sağlık gibi hayati hizmetlerin eksikliğinden dolayı doğdukları şehirleri terketmek zorunda bırakılıyor. yinede doğdukları köylerinden kopmayan hemşerilerimiz yaşadığı süre içinde köyleri ile ilişkilerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Hele son yıllarda insanlar şehirlerde binbir eziyetle kazandıklarını tekrar köylerine yatırım yaparak oradaki terkedilmiş virane olmuş evlerini tadilatla yada yıkıp yeniden yaparak hayatlarının son günlerinde bile olsa doğup büyüdükleri , koşup oynadıkları köylerinde olmalarının hesabını yaparken birde bu endişe dolu konular konuşuluyor. Konu bu kadar hızla yayılırken ne yöneticilerden nede herhangi bir yetkili ağızdan toplumu bilgilendirecek bir çalışma ortada gözükmüyor.  TOKATTA KÖYLERİMİZİDEMİ KAYBEDECEĞİZ.

Mission News Theme by Compete Themes.