İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Tokat Niksar’da 17 yıldır verilen hiçbir vaat yerine getirilmedi

Tokat Niksar’ın su sorunu başta olmak üzere doğa tahribatlarına dikkat çeken Hasan Topatan belediyeye seslendi:”Tüm vaat ettikleriniz 17 yılda yapılmadı. Biz AKP hükümetlerine ve siz Niksar başkanına nasıl güvenelim?”

Tokat Niksar’dan Hasan Topatan, Niksar’ın sorunlarını kaleme aldı. Topatan, Niksar AKP Belediye Başkanı Gülbayır’ın Niksar ve Ayvaz suyunu özelleştirmeye gittiğini ve

Otogar Meydanı’na hükümet konağı ve emniyet binası kurulduğunu aktardı.
Şimdi de HES’i desteklediğini söyleyen Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın
Gülbayır’dan başlayarak Çanakçı deresini elektrik barajı yapmaya çalıştığını vurguladı.

Topatan, Niksar’ın başlıca sorunu olan içme su şebekesinin ve lağım borularının acilen değişmesi gerektiğine dikkat çekti.

TOKAT NİKSAR’IN SORUNLARI

Topatan yazısının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Çünkü her yaz Niksar halkı içme sularından dolayı günlerini Devlet Hastanesi’nde geçirmektedir. Tedavi olamayanlar zehirlenip ölmektedir.

Trafik vahim sorunlara yol açmaktadır. Araçlar çoğaldı, cadde ve sokaklar daraldı. Kazalar- yaralanmalar, ölümler arttı. Sorununa acil çözüm yaratılması gerekmektedir.

Bu sorunlara acil çözümlere çare üretmeyenler; Başka konuları gündeme taşımaya çalışan Niksar Akp teşkilatı ve belediyesidir.

Ne varki; 2032 Gülbayır ve Niksar içme suyunu bahane ederek özelleştirme ile Kaynar HES projesi adı altında HES olayı çıkarılacaktır.

Ayvaz Suyunu 25 yıllığına kiralamak istiyorlar. 25 milyon lira yatırım gerekiyordu diyorlar.
10 yıldır Niksar Akp Belediye Meclis üyeleri niye destek olmadılar…!!!

Şimdi gelmişler 5 yıldır Niksar Özdilek Özcan Akp Belediyesi’ni yönettikleri için yatırım yapamayacaklarını söylüyorlar.

Sen bir belediye başkanı olarak Niksar halkından onay almadan yapamazsın….

Niksar Halkı, tarihi Niksar’ın Kaynaklarını sana peşkeş çektirmez bunu öyle bil başkan.

Yine yetmemiş olacak; Süleyman Soylu açıklamasından örnek;

Otogar alanına Hükümet Konağı yapılmasını uygun bulduk. Buraya hazırlanacak güzel bir proje ile güzel bir meydan, altında otoparkı ile bir proje gerçekleştirilmesini hedefliyoruz” dedi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan 2020 yıllarında Otogara Mevkiğine Niksar Emniyet Binası ve Hükümet Konağı Binasını kuracaklarmış.. Altına Otogar inşaatı yapacaklarmış.

Türk Tarihinde- İl- İlçelerde Otogar ile Resmi yeri teşkil eden yerde Hükümet konağı ve Emniyet Binası yapılmamıştır. Tokat- Samsun Çevre İllerinde – İlçelerinde böyle bir yapılanma yoktur.

Çok saçma bir karardır.
Bu açıkça rant arama derdine düşenlerin meselesinin ne kadar yanış karar verdiklerini gösteriyor. Otogarımızda var. Hükümet Konağımızda var.
Hiç gerek yoktur. Nokta diyorum.

“AKP’YE VE NİKSAR BELEDİYESİ’NE NASIL GÜVENELİM?”

Niksar Devlet Hastanesinin Yeri Ayvaz arkasına nasıl olmayacak yere yapıldıysa, hastaların ulaşması ve tedavisi uzak yerde kalıyorsa; Resmi Hükümet Binası ve Emniyet Binası da otogan mevkiine yapılacak alan yeri değildir.

Akıl ve mantık ile alakasız bir karar var. Destekleyenlerde yanış yoldalar. Bu karardan dönülmelidir. Sizler önce yaptığınız devlet hastanesinin ve Tokat hastanelerinin doktor açıklarını kapatın. 2013 yılından belli Niksar- Tokat yolunu bitirin.

Seymenli köprüsü baştan sağma gereksiz merdiven yapımı ile 2 yılda bitirilemedi.

Niksar PTT Binası yeniden yapılacak diye Geçen yıl taşınarak yıkacaktınız.
6 ayda bitirilecekti. Bu yaz Eski PTT binasını yıktınız da ne zaman bina bitecek ve hizmete gireceği belirsizliktir.

Peki Hükümet konağı ve Emniyet Binası 3 yılda nasıl bitirilecek? Bunun cevabını verecek güvenceniz hiç olmadı.!!!

Tüm vaat ettikleriniz 17 yılda yapılmadı. Biz Akp Hükümetlerine ve Siz Niksar Belediye Başkanına nasıl Güvenelim.”

 

Mission News Theme by Compete Themes.