İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tokatlı öğrencilerin Leyla Annesi CHP’den aday adayı oldu

Doğan Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Tokatlı öğrencilerin annesi Leyla Doğan, Tokat’ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığını açıkladı.

Tokat’ta doğan ve burada büyüyen; sosyal ve siyasal olarak her olaya ve her kesime dokunan Doğan, aday adaylığı başvurusunun ardından Sesim TV’ye konuştu. Doğan aday adaylığı sürecine dair, “Yıllardır CHP il örgütünün içindeyim. Muhtarlardan ve halktan gelen talep üzerine bu başvuruyu kendime vazife olarak gördüm. En azından Tokat ile verilecek kararlarda söz sahibi olmak ve sahada aktif olarak yer almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Pek çok öğrenciye destek oldu

Tokat’ta 8 yıl boyunca 286 yatak kapasiteli bir yurt işleten Doğan bu sırada öğrencilerin göz bebeği oldu. Öğrenciler tarafından ‘Leyla Anne’ olarak anılan Doğan pek çok öğrenciye destek oldu.

Eğitimle geçen bir yaşam

1968 Tokat doğumlu olan Doğan, ilkokul, ortaokul ve liseyi Tokat’ta okudu. Sonrasında çocuk eğitimi dersleri alan ve Çocuk Gelişimi bölümünü bitiren Doğan, 2 yıl vekil öğretmen olarak görev yaptı. Ardından sınavlara giren Doğan, 1987 yılında Siirt Sağlık Müdürlüğü’ne devlet memuru olarak atandı. İçinde okuma aşkı bitmeyen Doğan sınavlara hazırlandı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü ile İşletme-Finans Bölümü’nü kazanarak başarıyla da tamamladı. Tüm bu süreçlerde de bir yandan halk eğitim programlarına katılarak kendisini geliştirmeyi bırakmayan Doğan, emlak ve gayrimenkul danışmanlığı, İngilizce, direksiyon öğretmenliği gibi alanlarda belgeler aldı. Kendi alanına dair ise İşçi ve İş Sağlığı Yönetim Sistemi Eğitimi, Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, Kalibraston, Girişimcilik Destek Programı (KOS-GEP), İlk Yardım Eğitimi, Ahçılık Ustalık Eğitimi, Lejyoner Eğitimi gibi eğitimleri tamamladı.

Sivil toplum kuruluşlarında önde bir kadın

Doğan tüm bunları yaparken de bir yandan aktif olarak pek çok sivil toplum örgütünde aktif olarak faaliyet gösterdi. Doğan’ın aktif olarak faaliyet gösterdiği dernekler ve rolleri şöyle: Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimci, Balkan Türkleri Derneği Denetim Kurulu Başkanlığı, Gayrimenkul ve Emlakçılar Derneği Denetim Kurulu Başkanlığı, Dostlar Meclisi Platform Üyesi.

Başarılı bir aile

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Doğan’ın eşi Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nde haritacı olarak çalışırken Hukuk Fakültesi bölümünü bitiren oğlu ise kendi hukuk bürosunda çalışmakta. İnşaat teknikerliğini bitiren kızı ise Jeoloji ve Mimarlık Bölümü’ne devam ediyor.

Mission News Theme by Compete Themes.