İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Van’daki çığda ölü sayısı 5’e yükseldi

Van-Bahçesaray yolunda bir minibüsün çığ altında kalması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Çığ altında kalan 2 kişiye ulaşma çalışmaları ise devam ediyor.

Van- Bahçesaray karayolunun 3 bin rakımlı Karabet geçidi yakınlarında kar kürüme çalışması yapan iş makinesi ile yolcu minibüsünün çığ altında kalması sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yurttaşlar ve arama kurtarma ekiplerinin birlikte seferber olması sonucu sağ çıkarıldı. Hastaneye getirilen yaralılardan biri yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, hala çığ altında olduğu belirtilen 2 kişinin ise kurtarılma çalışmaları devam ediyor.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Başhekim ve yaralılarla görüştükten sonra gazetecilere açıklama yaptı. Vali Bilmez, ölü sayısının da 5’e yükseldiğini, hastaneye getirilen yaralılardan durumu ağır olan Emirhan Kaymaz’ın, doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdiğini aktardı.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜLÜYOR

Vali Bilmez, olay yerinde ekiplerin arama kurtarma çalışmalarını olumsuz hava koşullarına rağmen aralıksız sürdürdüğünü belirtti. Çığ altında kalan minibüste 2 kişinin daha bulunduğu tahmin ediliyor. Kayıp 2 kişinin bulunması çalışmaları, yurttaşların da ekiplere verdiği destekle devam ediyor.

Mission News Theme by Compete Themes.