İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni döneme aktif bir giriş yapan Çat Köyü Yönetim Kurulu, 13 Nisan Çarşamba günü ortaokul öğrencilerine yönelik bir kültürel etkinlik  düzenledi.

Tokat Reşadiye Çat Köyü Derneği 3 Nisan günü olağan genel kurulunu gerçekleştirerek 2022-2024 dönemi yönetim kurulunu seçti. Emrah Yeşilırmak başkanlığında, bir önceki dönem yönetimde olan kurul güven tazeleyerek yeniden göreve geldi.

Yeni döneme aktif bir giriş yapan Çat Köyü Yönetim Kurulu, 13 Nisan Çarşamba günü ortaokul öğrencilerine yönelik bir kültürel etkinlik  düzenledi.

Etkinlik kapsamında dernek üyelerinin ortaokul çağındaki çocuklarını ücretsiz olarak Beyoğlu Sütlüce’de bulunan Miniatürk Müzesi’ne* götüren Çat Köyü Derneği   sivil toplum kuruluşlarının kültürel görevleri yüklenmesi gerektiğini hatırlatmış oldu.

“Gülüşü dünyaya değer olan ve bize gülmeyi öğreten çocuklarımızı Miniatürk’e götürüyoruz” diyerek çağrı yapılan geziye ilişkin dernek başkanı Emrah Yeşilırmak ile görüştük,

yönetim kurulunun düşünce ve değerlendirmelerine dair bilgi aldık. Dernek yöneticisi olan Öğretmen Melike Yeşilırmak’ın fikir anası olarak bu geziyi önerdiğini belirten Emrah Yeşilırmak yine dernek yöneticisi olan Tuğçe Özcan’ın da organizasyonun yürütmesinde olduğu ve çocuklara gün boyu birlikte eşlik ettikleri bilgisini paylaştı.
Çocuklar ve gençlere yönelik faaliyetlerin hem onların kişisel gelişimi için pozitif etkileri olacağını hem de yeni neslin toplumdan kopmadan birlikteliği sürdürmesine katkı sağlayacağını düşündüklerini ifade eden yönetim kurulu üyeleri bu türlü etkinlikleri mutlaka devam ettireceklerinin de sözünü verdiler.
* Miniatürk Minyatür Türkiye Parkı ve Müzesi;  ülkenin önemli eser ve yapıtlarının minyatür maketlerinin sergilendiği bir açık hava müzesidir. İstanbul içinde kısa bir sürede Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarında tur atmak isteyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok ideal bir mekandır.
Mission News Theme by Compete Themes.