İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kanal İstanbul’a karşı insan zinciri

Ya Kanal Ya İstanbul Platformu’nun çağrısıyla Küçükçekmece Gölü’nün etrafında “insan zinciri” için bir araya gelindi. Eyleme katılan yurttaşlar ‘Kanal değil yaşam’ sloganı atarak Kanal İstanbul Projesi’ne tepki gösterdi.

Ya Kanal Ya İstanbul Platformu’nun çağrısıyla Küçükçekmece Gölü’nün etrafında ‘insan zinciri’ için bir araya gelindi. “Kanal değil yaşam”, “Kanala değil depreme bütçe”, “Kanala değil eğitime bütçe”, “Bu daha başlangıç mücadele devam”, “Kanala geçit yok” sloganları atılarak insan zinciri oluşturuldu.

Eyleme HDP, CHP Milletvekilleri, Alevi Dernekler Federasyonu Başkanı Celal Fırat’ın yanı sıra İstanbul’un ilçelerinden çok sayıd yurttaş da destek verdi. Küçükçemece’deki tarihi köprü üzerinde yapılan basın açıklamasında Kanal İstanbul Projesine tepki gösterildi.

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu, İstanbul’u savunmak ve Kanal İstanbul projesine “Hayır” demek üzere Küçükçekmece gölü etrafında insan zinciri oluşturma çağrısında bulunmuştu.

Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, “Tüm kentin yaşamına kast eden Kanal İstanbul projesine hayır demek için, kendi yaşam alanımızın sağlığını korumak için, ekolojik yıkımı değil yaşamı savunmak için birleşiyoruz, dayanışıyoruz” denilmişti.

Mission News Theme by Compete Themes.