İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaderine yön veren kadın: Leyla Doğan-VİDEO

Tokat’ta butik otel işleten Leyla Doğan, özellikle kadınlarla çalışmayı tercih ediyor. Doğan, kadınlara “Güçlerinin farkına varsınlar” diyor.

Haberin Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=6m_SARS2RBU&feature=youtu.be

Leyla Doğan 1968 yılında Tokat’ta dünyaya gelmiş. Ortaokul ve liseyi Tokat’ta okuyan Doğan ortaokula devam ederken babasını kaybetmiş. Bu, Doğan’ın hayatının dönüm noktalarından biri olmuş. Küçük yaşta babasını kaybettikten sonra genç, güzel ve dul bir annenin çocuğu olarak büyümüş.

KENDİ KADERİNE YÖN VERME

Tokat il sağlık müdürlüğünde devlet memuru olarak çalışan Doğan, şube müdürüyle tartıştıktan sonra “Kaderimi iş bilmeyen insanların eline bırakmamam lazım” diyerek kendi işini kurmaya karar vermiş. Bu kararının ardından sanayi keçe üreticiliğinden bıldırcın yumurtasına kadar birçok işi araştıran Doğan, bir proje hazırlayarak KOSGEB’den, biraz da eşinden dostundan destek alarak bir erkek öğrenci yurdu açmış.

KOSGEB’de ilk 5 yılın içinde büyüme hızında Karadeniz bölge birincisi olduklarını söyleyen Doğan, yurt yönetmeliklerinin değişmesi ve Kredi Yurtlar Kurumu’nun piyasayı doldurmasıyla müşteri bulamadıklarından dolayı 2018 yılında radikal bir kararla yurdu otele çevirmiş.

KÖY KÜLTÜRÜNDEN GELEN KADINLARLA ÇALIŞMAYI TERCİH EDİYOR

Doğa Otel, şu anda 35 oda, 80 yatak kapasiteli butik bir aile işletmesi. Çalışanlarını genellikle kadınlardan seçmeye gayret ettiklerini ifade eden Doğan, mümkün olduğu kadar köy kültüründen gelen kadınlarla çalışmayı tercih ettiğini söylüyor.

“GÜÇLERİNİN FARKINA VARSINLAR”

Kadınların aşamayacağı hiçbir zorluk olmadığına vurgu yapan Doğan, kadınlara “Güçlerinin farkına varsınlar” diyor.

ÇOCUKLARI DA İHMAL ETMİYOR

Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasının kadın ve çocuklardan oluştuğunu belirten Doğan, kadınların yanı sıra çocukları da ihmal etmiyor. Okul müdürleriyle ortak yaptıkları çalışmalarla ihtiyacı olan çocuklara kılık kıyafet, kırtasiye gibi yardımlar da yapıyor.

Mahbip DİLEK/TOKAT

Mission News Theme by Compete Themes.