İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Manisa SaruhanlI Dilek Cem evinde Rahmetli Bektaş Piroğlu dedeyi Andık.

Manisa SaruhanlI Dilek Cem evinde Rahmetli Bektaş Piroğlu dedeyi Andık.

Gazetemizin ege temsilcisi Cengiz Demirbaş, ve bölgede başarılı çalışmaları ile bilinen  Elif Bakır ilei Dilek Cemevine Yaptığımız ilk ziyaretimizde Cemevi Sorunlarını dinlemek, siz değerli okuyucularımızla paylaşmak, yetkililere duyurmak için yaptığımız söyleşide sorunların yerine, bölgede çok saygı duyulan gayretli çalışmaları hala dilden dile aktarılan rahmetli Bektaş Piroğlu dedeyi Yad ettik.

Dilek Cemevi yönetim kurulu başkanı Ünal Karakaş ve değerli dostumuz Elif Bakır, Bektaş dede ile edindikleri bilgileri, her yaşadıklarından çıkardıkları dersleri ve Çepni kültürü için verdiği çalışmaları duygu dolu ifadelerle anlattılar. Bektaş dedenin kabride kendi vasiyeti ile cemevinin hemen yakınında olduğu için hala kendisininde aralarında olduğunu dillendiriyor değerli canlar.

Rahmetli Bektaş dedenin kültüre kattığı bilgiler, cemevi için gayretli ve özverili çalışmaları ile gelecek nesillere verdiği öğütler anlatmayla bitmiyor, dinlemeyle doyulmadığı gibi bizimde oralarda duyduklarımızı yazmaya sayfalarımızın yetmeyeceği bilinci ile siz sayın okuyucularımızı yolunuz manisadan geçtiğinde uğramanızı,hatta oralara gidip dostlarımızla tanışmanızı salık veririz.

Mission News Theme by Compete Themes.