İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“TEKDEF – TOKAT EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEKLER FEDERASYONU 1 MAYIS’A BAKIŞI”  

“TEKDEF – TOKAT EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEKLER FEDERASYONU 1 MAYIS’A BAKIŞI”

TEKDEF Kuruluşu itibariyle Hak’tan, Adalet’ten, Vicdan’dan, Nefis’den ve Doğru’dan yana TOKAT’ın vicdanı olmak üzere EĞİTİM ve KÜLTÜREL değerlerimizin hatırlanması ve sahip olunması için TOKAT’ın SOL yanı olmak adına yola çıkmış rüştünü ise ispatlamış bir federasyon olma yolunda KOLLEKTİF çalışmalar yaparak DERNEKLERine dokunan üyelerini koruyan kollayan kurum olma özelliği ve farklı çalışmalar ile mücadelenin her alanında imkan dahilinde olmaya çalışacaktır.

TEKDEF 1 MAYIS Pazar günü örgütü ile birlikte Maltepe Miting alanında EMEK mücadelesi veren, EMEK’leri gasp edilen, EMEĞİ değersizleştiren, EMEK vermeden kazananlara karşı hak arayanların daima yanında olma mücadelesi verecektir.

1 MAYIS 1000 derecede alın teridir, 1 MAYIS tarlada çiftçinin tozudur, 1 MAYIS Adaletin ve Hukukun herkese eşit işleyişidir, 1 MAYIS Bilimin üstün gayreti ve göz nurudur, 1 MAYIS kalemin gücüdür, 1 MAYIS örgütlenmektir, 1 MAYIS insanca yaşamdır.

1 MAYIS’ın resmi tatil edildiği günden bu yana ilk iki yıl hariç TAKSİM meydanının EMEĞE yasaklanmasını ise asla kabul etmiyoruz.

Dünyada 1 MAYIS’ın İŞÇİnin ve EMEKçinin Dayanışma gününü kutluyoruz.

 GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ, GÜNEŞLİ GÜNLER

UMUDUNU YİTİRMEYENLER MÜCADELE VERENLER HER ZAMAN VAR OLACAKTIR

TEKDEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ERZADE POLAT

Mission News Theme by Compete Themes.