İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yarınlara Daha Umutla Bakan Bir Esnaf Birlikteliğine Vesile Olmak Yan yana Gelerek Gücümüzü Birleştirmek İstiyoruz.

 

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği Kuruldu.

Yeni Kurulan Sancaktepe Tokatlı Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Murat İNCE Birliğin Misyonunu Anlattı.

Tokatlı hemşerilerimizle, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve kültürel zorluklara yan yana çözümler bularak, yürümek istiyoruz.

On Beşlilerin Torunu Sloganı ile çıktığımız bu yolda, amacımız insan odaklı gönül esaslı insanları tanımak, tanıtmak ve yan yana gelmektir.

Nasıl On Beşliler topraklarımız için seferberlik devrinde birlik olduysa, bizlerde zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde, Esnaflarımızın zorluklarını bilerek izleyerek yanında olmak ve güçlerimizi birleştirmek için inandığımız bir yola çıktık.
Büyük alışveriş merkezlerinin, büyük marketlerin, küçük esnafın, mahalle bakkallarınının belini büktüğü, esnafımızın birbirini tanımadığı bu zor  süreçte, yalnız kalan hemşerilerimizin yanında olmak ve esnafımızı sesi olup, gereken mercilerle esnaflarımızın sorunlarına çözüm bulmak için Tokat sevdalısı gönüllü  arkadaşımızla, Sancaktepe Tokatlı Esnaflar birliğini kurduk.
Sen, ben demeden, ( Ötekileştirmeden ) Tokatlı hemşerilerimizle, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve kültürel zorluklara yan yana çözümler bularak, yürümek istiyoruz.
Nüfus bakımından Sancaktepe’de ilk sırada olan Tokatlıların kendi esnaflarını tanımadıklarını hatta esnafın esnafı tanımadığını farkettik.
Bu anlamda birileri birşeyler yapmalıydı,
Esnaf ile halk arasında Gönül Köprüsü kurmalıydı, bizlerde Sancaktepe Tokatlı esnaf birliği olarak, bu misyonu üstlendik.

Mission News Theme by Compete Themes.