İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AKP’Lİ ISPARTA BELEDİYE BAŞKANINI KINIYORUZ. !

Akp’li belediye başkanı Cemevi açılışında Alevilere hakaret etti.

AKP’li Isparta belediye başkanı Şükrü Başdeğirmen Cemevi açılışında diyanet işlerinin kaldırmasını ve eşit yurttaşlık hakkımızın verilmesi yönünde konuşma yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği genel başkanı Gani Kaplan’ın üzerine yürüyerek hakaret edip,nefret söylemlerinde bulundu.
Alevi düşmanlığı öyle boyutlarda ki varlığımıza dahil tahammülleri yok.
Tüm Alevi kurumları olarak açıkça söylüyoruz, diyanetinizde, belediyenizde haddinizi bileceksiniz. Ülkenin en köklü Alevi örgütlerinden
PSAKD’nin genel başkanı konuşurken kürsüye yürümek, milyonlarca Alevi’nin üzerine yürümektir.
“İndirin bunu,alın gözaltına…” tehtidlerinizde bize sökmez. Biz sizin gibi zamane yezitlerini çok gördük. Akp iktidarı bir taraftan demokrasi,eşitlik güzellemeleri yaparken diğer yandan gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi.Ne bir belediye başkanı nede bir başkası Alevlere ve Cemevlerimize hakaret edemez.
Öte yandan belediye başkanının “bu Cemevini ben yaptırdım..” sözleri hadsizliğin yanı sıra yalandır.
Çünkü, başta Ispartalı Aleviler olmak üzere onlarca Alevi kurum yöneticileri çok iyi biliyor ki, Cemevi,arsanın satın alınmasından inşaatın tamamlanması, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, ülkedeki Alevi kurumları ve ıspartalı işadamlarının lokmaları sayesinde olmuştur.
Ayrıca AKP’li belediye başkanı Alevilere hakaret ederken ondan özür dileyen cemevi yönetiminide Hünkara haval ediyoruz ve kınıyoruz.
Görüyoruz ki milyonlarca Alevi’nin hak alma mücadelesinde “Aleviler vardır Alevilik haktır…” Sözündeki HAKK’ı Alevilikte değil, AKP’li belediyede aramaktalar.
Halk ozanlarımız yolumuzun kültürümüzün taşıyanlarıdır.
Bu gün bunun bir örneğini, konser için Cemevi açılışına gelen fakat bu hakaret ve saygısızlık karşısında Pir Sultanca duruş sergileyip konserini iptal eden, Tolga Sağ ve Muharrem Temiz’e, PSAKD genel başkanı Gani Kaplan şahsında Alevilere yapılan hakaret karşısında konuşma yapmayı protesto eden ADFE genel başkanı Celal Fırat ve HBAKV genel başkanı Ercan Geçmez’e teşekkür ediyoruz.
Diyanet işleri başkanlığı denilen kurum kırmızı çizgimizdir, kapatılmalıdır.
AKP’li Isparta belediye başkanını kınıyoruz.!
Isparta belediye başkanı derhal istifa etsin.!
AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU
ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
ALEVİ DERNEKLERİ FEDERASYONU
ALEVİ VAKIFLAR FEDERASYONU
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ
HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ
Ethem Şahinoğlu, Hasan Dogan ve 20 diğer kişi
4 Yorum
3 Paylaşım
Beğen

Yorum Yap
Paylaş
Mission News Theme by Compete Themes.