İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Almus’un köy yolları bozuk, kazandığımızı sanayiye gömüyoruz’-VİDEO

Tokat’ın Almus ilçesinde yolda yürürken denk geldiğimiz taksici Kazım Gürel, Almus’un köy yollarının bozuk olmasından dolayı araçlarının zarar gördüğünü ve bu yüzden kazandıklarını araç bakımına harcadıklarını söylüyor.

Haberin Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=SZtGDIPOguc&feature=youtu.be

Hani hep deriz ya ‘küçük ilçelerde yaşamak daha kolay’. Aslında hiç öyle değil. Çünkü eğer o bölgede üretim yoksa çiftçilik bitmişse, hayvancılık bitmişse doğal olarak oraya gelen giden olmaz, taksicilere de iş olmaz.

İşte Almus’taki taksicilerin durumu tam da bunu gözler önüne seriyor. Almus’ta taksicilik yapan Kazım Gürel, genelde yazları 3-4 ay yoğun çalıştıklarını sonrasında işlerinin bayağı azaldığını söylüyor.

TAKSİCİLER ARASINDA MÜŞTERİ KAVGASI YAŞANIYOR

Arkadaşları ile aralarında birlik olmadığından yakınan Gürel, belli bir sıra olmadığından dolayı taksici arkadaşlarıyla müşteri kavgaları yaşadıklarını dile getiren Gürel, “O benim müşterimi çalıyor, ben onun müşterisini çalıyorum. O yüzden de sürekli bu şekilde tartışma yaşıyoruz. Sıraya girip düzenli bir şekilde çalışmak istiyoruz” diye konuşuyor.

“KAZANDIĞIMIZI SANAYİYE GÖMÜYORUZ”

Köy yollarının bozuk olmasından dolayı taksilerini ayda bir alt bakımına sokmak zorunda kaldıklarını ifade eden Gürel, “Kazandığımızı da sanayiye bırakıp geliyoruz. Bu yüzden köy yollarının düzelmesini istiyoruz” diyor.

Ayrıca Gürel, Almus Belediye başkanından da Almus’a taksi durağı yapmasını istiyor.

Mahbip DİLEK/TOKAT

Mission News Theme by Compete Themes.