İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altın ve demir arayan şirket köyde dinamit patlattı

Sivas Kangal’a bağlı Pınargözü Köyü’nde altın ve demir aramak için sondaj çalışması yapan ve köyde dinamit patlatan Demir Export’a köylüler tepkili.

Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Pınargözü Köyü’nde maden aramak için sondaj çalışmaları yapan Demir Export A.Ş. köyde dinamit patlattı. Pir Haber Ajansı’nın göre Demir Export’un köylerinde maden aramasına ve bunun için dinamit patlatmasına köylüler tepki gösterdi.

YERLEŞİM YERİNE 60 METRE MESAFEDE DİNAMİT PATLATTI

Gelen bilgilere göre yazın köyün kalabalık olmasından dolayı çalışma yapmayan Demir Eksport, yazlıkçıların köyden ayrılmasıyla beraber çalışmalarına yeniden başladı. Köyde sondaj çalışması yapan Demir Eksport, köylülerin evlerine 60 metre mesafede de dinamit patlattı.

Köylülerle konuşan bir yetkili altın ve demir aradıklarını söyledi. Evine 60 metre ve köydeki en uzak yere 500 metre mesafede dinamit patlatılmasına tepki gösteren bir köylü, şunları söyledi:

“Demir Export, bir ton dinamit kullandın sen. Peki bu dinamitin tahribi ne zarar verecek. Onu bana izah et. Sen 1956’dan beri burada çalışıyorsun, bugüne kadar hep sömürmüşsün beni. Hep beni mağdur etmişsin. Burada dünya kadar para kazanıyorsun.”

Mission News Theme by Compete Themes.