İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOMÜNİST BAŞKAN, BELEDİYEMİZ İLE İLGİLİ YAPILAN HABERLERE AMBARGO UYGULANIYOR!

Dersim belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu  Sosyal medya üzerinden İHA ve DHA nın göndermiş oldukları haberlere ambargo uyguladıklarını söyledi,
 
Türkiyede komünist başkan olarak bilinen; Türkiye koüinist partisinden, (TKP )önce ovacık belediye başkanı olarak seçilen, ve  en son ki yerel seçimlerde Dersim Belediye başkanı olarak seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu yaptıkları üretime dayalı kollektif çalışmlarla  türkiyede ve dünyada takdir edilen kominist başkan İHA ve DHA için şunları söyledi.
Maçoğlu sosyal medyadan şunları söyledi.
Belediyemiz ile ilgili yapılan haberlere çok uzun süredir İHA ambargo uyguluyor, hiç bir çalışma ve açıklamamıza yer vermiyordu. Şimdi bu sansür ve ambargo kervanına DHA’da katıldı.
Belediyemizin Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı çalışmalar konusunda DHA, İHA ve AA muhabirlerine yaptığı açıklamalar, basın emekçisi arkadaşlarımız tarafından hazırlanıp merkeze gönderilmesine rağmen haberler sansürlenerek reddediliyor.
Basının içine düştüğü bu durum çok kaygı verici ve üzücüdür. Haber almak ve haber yapmak bir haktır. Gazetecilik yapmak suç değildir.
Mission News Theme by Compete Themes.