İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP 3. Bölge Milletvekili aday adayı Murat Bakır: “Her zaman emeğin ve emekçinin yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz”

CHP 3. Bölge Milletvekili aday adayı Murat Bakır: “Her zaman emeğin ve emekçinin yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 3. Bölge Milletvekili aday adayı Murat Bakır, Sesim TV’ye konuk oldu.  Burada adaylık sürecini anlatan yaklaşık 33 yıldır bu bölgede yaşayan ve 25 yılı aşkın süredir CHP üyesi olan evli ve iki erkek çocuğu babası Bakır “Nerede çağdaşlık varsa biz hep oradaydık. Çağdaşlık için mücadele eden hangi örgüt varsa mesela Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekle Derneği, Karacaören Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Veli Baba Cemevleri’nde olduk” diyerek kendisini tanıttı.

“Sesimizi Meclisten yükseltmeyi hedefliyoruz”

“Neden aday oldunuz?” sorumuzu yanıtlayan Bakır, “Biz yıllardan beri CHP’ye emek veriyoruz ve bir mücadele veriyoruz. Burada da yıllardan beri omuz omuza yürüdüğümüz arkadaşlarımız var. Onlarla birlikte yıllardır sahadayız, sokaklardayız. Bu süreçte de arkadaşlarımız ‘Artık bizim sesimizi, sokakların sesini sizin Meclis’te duyurmanızın zamanı geldi’ önerisiyle yola çıktık. İddiamız var ama hiçbir zaman saplantılı olmadık. Elbette örgütümüzün, bölgemizin ve Türkiye halklarının özellikle de azınlık olarak tabir edilen halkların sesi olacağız. Her zaman emeğin ve emekçinin yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Biz de sesimizi Meclisten yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Kadınların istihdama katılım sorunu var”

İstanbul 3. bölgenin sorunlarına da değinen Bakır, “İmar ve kentsel dönüşüm sorunları çok ön planda. Kadınlarımızın özgürce dolaştığı bir ortam yok denecek kadar az hale geldi bu bölgede.

Diğer taraftan kadınların istihdama katılım sorunu var bu bölgede. Ayrıca gençlerimizin kurtuluşu yurt dışında görmeleri gibi bir sorun da bu bölgede yoğunlaşmış durumda. Özellikle bu bize çok büyük bir acı veriyor. Son olarak ise emeklilerimiz dar sokaklarda kaybolmuş durumda ve nefes alacakları bir alan yok” ifadelerini kullandı.

Mission News Theme by Compete Themes.