İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuk tacizlerini, Kadın katillerini, af yasalarıyla dışarı salan bu sisteme karşı adalet biziz ,susmayacağız!!

Sancaktepede bulunan Yerel demokrasi kadın meclisi, Sancaktepe’de Demokrasi caddesinde basın açıklaması yaptı, Basın açıklamasını Perihan Özgül okudu, Kadınlar, Son çıkan yasaya karşı çıkarak şunları söylediler. 
Dünyada bir salgın hastalık varken , bu yüzden Dünyanın her yerinde insanlar hayatını kaybederken bizim ülkemizde ise insanların sağlığını korumak yerine saray rejimi bunu bahane ederek, çocuk istismarcılarını,tacizcileri,tecavüzcüleri,katilleri serbest bırakacak yasalara imza attı.
https://www.youtube.com/watch?v=noPaMniZOmg&t=84s
Her gün haberini aldığımız kadın cinayetleri,çocuk istismarı bugünlerde daha da çoğaldı.
  9 yaşındaki Ceylan,annesini bıçakladığı için ceza evine giren ve af yasasıyla serbest bırakılan babası tarafından işkenceyle öldürüldü.
Beyoğlunda 5 yaşında bir çocuğu istismar ettiği için tutuklanan adam yine bu yasayla serbest bırakıldı.
Çıkardıkları yasalarla , akladıkları katillerle,tacizcileri,tecavüzcüleri koruyan bu sistemin kendisidir.
Televizyon kanallarına çıkıp ,salyaları akarak 12-17 yaş kızların en verimli çağı olduğunu,15 yaşındaki bir çocuğun cinsel olgunluğa vardığını konuşabiliyorlar.
Diyanet 9 yaşındaki çocuğun evlenebileceğini fetva verebiliyor.Sözüm ona bir akademisyen Muttalip Kutluközgüven adlı şahıs çocukların doğum yapabileceğini söyliyecek kadar bir aymazlığa sahip olabiliyor.
https://youtu.be/noPaMniZOmg
   ÇOCUKLARIMIZIN ÇIKARAMADIĞI SES OLACAĞIZ.
Açlığın,baskının ve şiddetin çok yoğun olduğu bu günlerde bize reva görülen`,açlık,yoksulluk,taciz ve tecavüz.Bunları kabul etmiyoruz.
Yaşamak baskıyla ,şiddetle ,korkuyla yaşamak değildir.
Bizler insanca ve onurlu bir yaşam istiyoruz.Hayatımızı,çocuklarımızın hayatını devletin erkek egemen şiddettinin gölgesinde var etmiyeceğiz.Tacizlere ,tecavüzlere ses çıkaracağız.Bizler her gün kadın cinayet haberleri duymak istemiyoruz.
Bir kişi daha eksilmemek için sokak sokak,mahalle mahalle örgütleneceğiz.Katilleri serbest bırakan,çocuk tacizlerini af yasalarıyla dışarı salan bu sisteme karşı adalet biziz ,susmayacağız diyoruz.
Sevgili Sancaktepe Halkı, susmak onaylamaktır,suça ortak olmaktır.Herkesi bu konuda duyarlı olmaya ,çocuk istismarına ,tacize , tecavüze,bunlar için çıkarılacak yasalara karşı ses çıkarmaya çağırıyoruz.İstanbul sözleşmesini uygulayın,kadınlardan ve çocuklardan elinizi çekin.Devlet ancak kendine karşı işlenen suçları affeder,bizler kadınlara ve çocuklara karşı işlenen suçları affetmiyoruz.
-ÇOCUK İSTİSMARININ AFFI OLMAZ
-İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ UYGULAYIN
-İSTİSMARI AKLAMA ,YARGILA
-ÇOCUK SUSAR SEN SUSMA
-SESSİZ KALMA SUÇA ORTAK OLMA
Mission News Theme by Compete Themes.