İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Enfield Alevi Kültür Merkezi, 3. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi

Enfield Alevi Kültür Merkezi, Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Merkez Yerleşkesi’nde düzenlenen III. Genel Kurul ile yeni bir döneme giriş yaptı. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte yapılan seçimlerde başkanlık koltuğuna Fatma Yıldırım Polat getirildi.

Mustafa Kılçık’ın yönetimindeki 9 kişilik bağlama öğrencilerinin seslendirdiği üç deyişle başlayan etkinlik, Yadigar Aslan Ana’nın eşliğinde devam etti. Eş başkanlar Dilek İncedal ve Hasan Gül, konuklara hoş geldiniz diyerek başladıkları konuşmalarında Enfield Alevi Kültür Merkezi’nin kuruluşundan itibaren toplum taleplerini karşılamayı ve Alevilik inancını yaymayı hedeflediğini belirttiler. Merkezin, eğitimden spora birçok alanda hizmet verdiği ve bu hizmeti sürdürmeye devam edeceği vurgulandı. Ayrıca, Enfield bölgesinde çocuklara Alevilik dersleri verilerek inançlarını yaşatma çabalarının artırıldığı ifade edildi.

İncedal ve Gül, konuşmalarında şu ifadelere yer verdiler: “Avrupa’nın dört bir yanında adaletsizlik, küresel ısınma, yoksulluk ve kadın kırımına karşı isyan var. Sürdürülemez kapitalizm, 1929 buhranından beri en olmaz krizlerini yaşıyor. Bu krizin yükü, dünya genelinde işçi ve emekçilere biniyor. Dünya, işçilerin ve emekçilerin eskisi gibi yönetilmek istemediğini gösteriyor. Bugünlerde halklar olarak zor günler geçiriyoruz.”

Genel Kurul Divanı’na seçilen Mustafa Doğan, Maksut Demir, Hasret Bozdoğan ve Canan Kaya’nın yönetiminde faaliyet raporu, mali rapor ve denetim kurulu raporlarının okunup onaylanmasının ardından yeni yönetim kurulu belirlendi. Yönetim kurulu arasında başkanlık koltuğuna Fatma Yıldırım Polat, başkan yardımcılığına Güneş Köseoğlu, Sabit Kurnaz ve Hasan Gül seçildi.

Yeni dönem yöneticileri, aşağıda belirtilen isimlerden oluşuyor:

YÖNETİM KURULU

 1. Fatma Polat
 2. Gunes Koseoglu
 3. Hasan Gul
 4. Dogan Erdogan
 5. Kismet Yaz
 6. Ozgur Korkmaz
 7. Ergin Dursun
 8. Ozlem Sahin
 9. Cuma Ulgu
 10. Mehmet Celebi
 11. Hatice Ceylan Fesli
 12. Umut Senik
 13. Huseyin Karakaya
 14. Tolga Aramaz
 15. Nurettin Caner
 16. Sabit Kurnaz
 17. Israfil Erbil
 18. Dilek Incedal
 19. Zeynep Demir
 20. Muslum Dalkilic
 21. Nadide Koroglu
 22. Hasan Bolucek
 23. Elifsu Ceylan

DENETLEME

 1. Okan Koseoglu
 2. Senol Buyuktas
 3. Ali Kalen
 4. Gulneri Oztas
 5. Guluzar Karaoglan
 6. Inan Ciftci
 7. Onur Tasci

DİSİPLİN

 1. Hüseyin Komur
 2. Sengul Ontas
 3. Mustafa Yigit
 4. Temur Ulas
 5. Nurettin Karaoglan
 6. Mustafa Akguz
 7. Ersoy Tan

Enfield Alevi Kültür Merkezi, yeni dönemde üyelerine ve topluma daha fazla hizmet sunmayı hedefliyor.

Mission News Theme by Compete Themes.