İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gezi Şehitlerimizin her birinin kendisine ait bir çınarı var, Biritanya alevi federasyonu

Britanya Alevi Federasyonu Genel Başkanı İsrafil Erbil ve federasyon üyeleri, Londra’da Gezi’de yaşamını yitirenler anısına diktikleri çınarların bulunduğu River Lea bölgesinde canları andılar.
Başkan İsrafil Erbil tarafından yapılan açıklamada, “Gezi bizim onurumuzdur, doğayı korumadır. Gezi insanı korumadır. Gezi tüm hakları ve haklı olanların yanında olma halidir ve mücadelesidir” dedi.
Canlar Gezi 7 yaşında!
7 yıldır Londra’nın Clapton bölgesindeki doğal hayatı koruma projesi kapsamında olan bu alanda Gezi Şehitlerimizin her birinin kendisine ait bir çınarı var. Onlar çınar ağacı şahsında yeniden topraktan göklerle doğru yükseliyor ve büyüyorlar. 7 yaşında olan çınarlarımız bugün serpilmişler büyümüşler adeta Berkin Elvan’ın mücadelesi gibi adeta Ethem Sarısülük’ün mücadelesi gibi…
Her yer Gezi her yer mücadele olduğunu her yerde bir Berkin olduğunu Londra’nın Livali Parkında burada ki canlarımız bir kez daha haykırıyor “Hepimiz Gezideydik, Gezi Bizim Onurumuzdur, Gezi Doğayı Korumaktır, Gezi İnsanı Korumaktır, Gezi Tüm Haklı olanların yanında olma halidir ve mücadelesidir.
Bu alanda yetişecek olan  fidanlarımız 7 yıl önce Londra’da ve tüm Britanya’nın tüm alevi toplumu ve Londra Gezi Formu üyeleri tarafından dikildi… Ve bu bölgenin Belediyesi, Milletvekili sahiplendi ve bu çınarlarımız mücadelemiz sürdüğü sürece insanlık durduğu sürece büyümeye devam edecek.
Her Yer Gezi, Her Yer Direniş!
Biritanya Alevi federasyonu başkanı İsrafil Erbil

Mission News Theme by Compete Themes.