İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde 250 işçi işten çıkarıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde atılan 250 işçiden biri olan Aslan Sultan, “Umarız bayramüstü müjdeli haber alırız ve işlerimize geri döneriz.Sonuç gelmezse Ankara’ya yürüyeceğiz, gerekirse açlık grevi yapacağız. Umarız sesimizi duyarlar” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Adayı olarak seçimi kazanan Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın görevi devralması sonrası belediyeden işten çıkarma iddiaları gündeme geldi.

İzenerji’de çalışan 250 işçi işten atıldı. Belediye tarafından yapılan açıklamada ihtiyaç fazlası olduğu, aranan kriterleri taşımadığı, işe başlama öncesi işlemlerinde eksiklikler saptanan yaklaşık 250 işçinin işten çıkarıldığı bildirildi. Bunun üzerine işçiler direnişe başladı.

İşten atılan işçilerden Aslan Sultan, “Ekonomik tasarrufa gidilecek denildi. Bunlar gerçekleri yansıtmıyor. Çıkış nedenimiz bir önceki belediye başkanlığında işe girmemiz. Bizim evraklarımız eksik deniliyor böyle birşey de yok. Bir mesajla işimizden atıldık. Bu ekonomide işsizlik çok zor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Koskoca İzmir Büyükşehir Belediyesi 200 insanla mı tasarrufa gidiyor? Çok üzücü bir durum. CHP Genel Başkanı ve Cemil Bey ile bir görüşme yaptık. Görüşmelerimiz olumluydu. Biz bu konuda çok kararlıyız. Eylemimizden geri dönmeyeceğiz. Umarız bayramüstü müjdeli haber alırız ve işlerimize geri döneriz.Sonuç gelmezse Ankara’ya yürüyeceğiz, gerekirse açlık grevi yapacağız. Umarız sesimizi duyarlar.” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

Mission News Theme by Compete Themes.