İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ödüllü belediye başkanı Özbek milletvekili aday adayı-VİDEO

Haringey eski belediye başkanı Ali Gül Özbek, Kuzey Enfield’de milletvekili aday adayı. Enfield halkının sesi olmak istediğini söyleyen Özbek, kendisini aday olarak gösteren kurumlara teşekkür ediyor. 

Aslen Maraş Elbistanlı olan Ali Gül Özbek, 1991 yılından beri İngiltere’de yaşıyor. Kürt Alevisi olan Özbek’in meslek hayatı tornacılıktan, kimyacılığa, kimyacılıktan eczacılığa oradan da siyasete doğru uzanıyor. 2016-2017 yıllarında Haringey Belediye Başkanı olan Özbek şimdi de Kuzey Enfield’de İşçi Partisi’nden milletvekili aday adayı.

Özbek ile neden milletvekili aday adayı olduğunu konuştuk.

AMAÇ KÜRT ALEVİLERİNİN TEMSİLİYETİ

Başarının toplumun hizmetine sunulduğu sürece gerçek bir başarı olduğunu kaydeden Özbek, Enfield’deki Kürt Alevi toplumunun sesi olmak istiyor. Haringey Belediye başkanlığına aday olduğunda kendisine sorulan “Ne için?” sorusuna “Buradaki toplumumun temsiliyeti için geliyorum” diye cevap verdiğini söyleyen Özbek, “Onların temsil edilmesi gerekiyordu. Ne sizin paranıza ne de meşhur olmaya ihtiyacım var. Amaç Kürt Alevisinin kendi kimliğiyle oraya taşınabilmesiydi. Bunu da başardığıma inanıyorum” diyor.

Belediye meclisinde olduğu süre içerisinde 12 bin pound olan maaşını ilkokullara bağışlayan Özbek, belediye başkanı olduğu süreçteki maaşını da kanser vakfına bağışlamış. Özbek, bu duyarlı tutumundan dolayı yılın belediye başkanı seçilmişti.

17 KURUMUN ORTAK ADAYI

Özbek, “Ne için milletvekilliğine adaylığınızı koydunuz?” sorumuza şöyle cevap veriyor:

“Bunu kurumlara sormak lazım, çünkü beni oraya gönderenler kurumlardır. Ben 17 kurumun adayı olarak gidiyorum. Bu 17 kurum bir araya gelip bir basın açıklaması yaptılar. Böyle bir durumda benim o kurumların isteğinin dışına çıkmam bana yakışmazdı, kurumlara haksızlık olurdu. Onların bu mütevaziliği, insani ve yardımsever duruşu kendi toplumlarından kendilerini oraya taşıyabilecek benim üzerimde yoğunlaşmaları, benim adımı ortaya çıkarmaları benim için onurların en yücesidir ve bütün kurumlara sonuna kadar teşekkür ediyorum.”

Mission News Theme by Compete Themes.