İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TOKATTA KÖY VE BELDE OKULLARI BİR DAHA YAPILMAMAK ÜZERE YIKILIYOR!!

Önce tarımı bitir, Hayvancılığı bitir, Fabrikaları kapat, göçü  başlat, Köyleri insansızlaştır, Okullar birer birer kapanır, Taşımalı eğitim başlar,

Bölgenin ana muhalefet milletvekiline sorulur, küçücük çocuklar bilmedikleri okullara gönderiliyor ne diyorsunuz diye, Cevabı : bir eğitimci olarak hükümetin en önemli projesi destekliyorum der; Ne garip değilmi?

Evet Tokatın en önemli eğitim sorunu, okullar depreme dayanıklı değil bahanesi ile yerine yenisi yapılmaması şartı ile yıkılıyor !

14 dönüm arsa üzerinde spor sahaları yemek hanesi bahçesiyke  çevrede bir benzeri olmayan Zile yalın yazı köyünde bulunan okulunun yıkılmasına isyan eden Zilede yaşayan Rahmi gümüş’ün isyanını aynen size aktarıyoruz.

 Rahmi Gümüş’ün köylülerine çağrısı.

Kasabaliktan köy olma yolundaki bir yerdeyiz. Önce Belediyemiz gitti ses çıkarmadık

Sonra Jandarma Karakolumuz gitti ses çıkarmadık,

Sonra Sağlık Ocagimiz gitti ses çıkarmadık,

şimdi okulumuz gidiyor yine ses çıkarmıyoruz.

Bir kaç kişi var ses çıkaranlar onlarda cılız kalıyor yada siz bu işin dışında durun biz hallediyoruz deniliyor. Bu kadar kurum giderken bizim köylü ne yaptı. Gittik seçimlerde oy verdik gittik seçimlerde sisteme hizmet ettik. Bir gün uyaniriz diye bekledik ama uykumuz öyle agirdiki uyanamadik.

Hangi siyasi görüşte olursak olalım bu köy bizim diyemedik. Birazini CHP birazını AKP, birazını HDP, birazını Mhp ve başka partilere oy vermekle sucladik durduk.

Şimdi sormak istiyorum biz bu kadar kurum giderken nerdeydik. Köy için yapılacak güzel bir şeylerde bile yanyana gelemeyen bu köylü halkımıza neler oldu. Maşat bizim köyümüz pırıl pırıl insanın gençlerin yetiştiği Cumhuriyet tutkunu bir köy, Tam Bağımsız Laik Demokratik Türkiye’den yana olan yurttaşların olduğu köy. Gelin iş işten gecmeden elimizde son Kamu Kuruluşları olan yerlere sahip çıkalım.

Mission News Theme by Compete Themes.