İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

15. gününde Cumhurbaşkanı şimdi Hatay’a geliyor,  Hatay komşu bir il değil Hatay Türkiye’nin bir aynasıdır,  ders alacaksa insan Hatay’dan alacak kardeşliğin, birliğin, vicdanın, sevginin, her bir şeyini taşıyor Hatay, 15. gününde Bir taziye bir geçmiş olsun olmaz bu geçerli değil,

https://youtu.be/8jeeuUrjP2s

İskenderun’da, Cem evine sığınan depremzedelere sorduk, Neler yaşadınız?

Bu yaşıma kadar geldiğim daha bu kadar insanların mağdur bir durumda olduğunu görmedim çaresizliğin mutsuzluğun umutsuzluğun yangın öyle bir yangınki, Her insanın içinde bir kor gibi yandı ama ateş düştüğü yeri yakarmış,

Bir devlet bir baba gibidir, bir hanede nasıl bir anne baba oluyorsa devlet de bu şekil, bir çocuk bir yere düştüğü zaman annesinin babasının yüreğini çıtlatır değil mi Sonuçta devlette öyle olması lazım.

Ben vergimi ödüyorum paşa paşa Eğer ki Son Kurşun olsa cüzdanımda o faturayı ben yatırmak zorunda kalıyorum Ben 12 saat çalışıyorum kalkıp kendi Primimi çalışıp kendi Primimi emekli olayım diye kendim yatırıyorum, Sonuçta devlet paşa paşa alıyor benden o ücreti, bende var mı yok mu açmıyım Üstüm başım açık mı umurunda değil, Yeter ki kendisi paşa gibi ağalar gibi padişahlar gibi yukarıda otursun, Millette böyle karınca gibi koyun gibi uyusun hanesinin böyle nasıl yıkıldığını görsün değil mi?

Katara spor seyretmek için kendi özel uçağıyla gitti değil mi? askerleri oraya temin etti değil mi? Bizim askerlerimiz nerede bizim o Kuzular nerede ?

He Sadece kendisi için mi Korumalar hazır güvenlikler hazır polisler Hazır sağlıkçılar hazır Millete gelince ufak lokma, kendisine gelince gel babam  gel olmaz bu vicdan değil!

Bak herkesin dini imanı kendisine Ya Allah Ya Allah Ya Allah dediğin anda Eğer ki zerre kadar bir gücün yoksa gücünü toplamış oluyorsun değil mi kardeşim, Bak bu kadar gönüllü hepsi baş tacı Hepsi birbirinden değerli Hepsi birbirinden değerli baş tacıdır, gönülde varsa bir nevi mutlu olmak o kadar zor değil, Mutlu etmek hiç zor değil ufak bir şey de de mutlu edebilirsin.

15. gününde Cumhurbaşkanı şimdi Hatay’a geliyor,  Hatay komşu bir il değil Hatay Türkiye’nin bir aynasıdır,  ders alacaksa insan Hatay’dan alacak kardeşliğin, birliğin, vicdanın, sevginin, her bir şeyini taşıyor Hatay, 15. gününde Bir taziye bir geçmiş olsun olmaz bu geçerli değil, bu kadar size de kolay gelsin, Çok geçmiş olsun diyerek sözlerini bitirdi.

Öte yandan başka bir depremzede yurttaş’ta önemli bir çağrıda bulundu. 

Ben buradan sadece halkıma sesleniyorum lütfen o kadar erzak gönderiyorlar bize, Allah hepsinden razı olsun ama,  bütün bu bisküviler meyve suları hepsinin tarihi geçmiş Hepimiz hasta olduk burada ishal olduk, Yani eğer bir yardım yapılacaksa Eğer önce bir tarihine baksınlar depolarda kalan tarihi geçmiş, bisküvileri, meyve sularını millete yollamasınlar, Tamam mağduruz ama onları da yemek zorunda kaldık, Biz nice yaşlılarımız var Çocuklarımız var, sütlerini verdik, meyve sularını verdik, hepsinin tarihi geçmiş hepsini biz attık, lütfen elinizi vicdanınıza koyun tarihi geçmemiş bir şeyler yollayın bize, biz onları yiyelim yoksa hiç yollamayın, yardım etmiş gibi kalkıp da şu yardımı yaptım kimseye demezsin dedi.

Mission News Theme by Compete Themes.