İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşçi Emekçi Birliği bileşenleri Kartal’da miting düzenledi

İşçi Emekçi Birliği bileşenleri, İstanbul Kartal’da düzenledikleri mitingde “Açlık, yoksulluk, baskı, savaş ve sömürü düzenine artık yeter” dedi.

Sağanak yağmura rağmen emekçiler ve siyasi parti üyeleri Kartal Meydanı’na kortejler halinde yürüdü. Mitinge İşçi Emekçi Birliği, Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu, Birleşik İşçi Kurultayı, Birleşik İşçi Hareketi, Devrimci Parti, Dev Tekstil, Dostluk ve Kültür Derneği, Emek Adalet Platformu, Emekçi Hareket Partisi, Kaldıraç, Komünist İşçi Hareketi (Söz ve Eylem), KÖZ, Yeni Dünya İçin Çağrı, DİSK/Limter-İş, işten atılan Ataşehir Belediyesi işçileri ve grevde olan Sputnik çalışanları katıldı.

Mitingde Ataşehir Belediyesinde çalışırken işten atılan, 49 gündür belediye önünde direnişte olan işçiler konuştu. Belediye şirketlerinin köle pazarı olduğunu söyleyen işten atılan işçiler, “Bizler işimize geri dönünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Yeter ki birlikte olalım sizi dayanışmaya çağırıyoruz. Mutlaka birlikte olalım çünkü Ataşehir Belediyesinde yapılan tüm belediyelere sıçrayacaktır birlik olmazsak daha çok işçi atılacak” dedi.

Bir Sputnik işçisi de direnişlerini kazanımla sonuçlandırana kadar devam ettireceklerini söyleyerek, “Sputnik’te de Anayasa çiğneniyor. Yayın yapıyorlar yayınlarına konuk bulamıyorlar. Buradan grev kırıcılara sesleniyorum, sözde kendisine emek gazetecisiyim diyen çalışanlara sesleniyorum, istifa edin onurlu olun en azından duruşunuza aykırı davranmayın. Biz Sputnik’te sadece kendimiz için değil Türkiye kamuoyu için duruyoruz. Türkiye’de basına önemli bir darbe vuruldu ancak biz mücadeleden ve direnişten vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Mission News Theme by Compete Themes.