İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KAMUOYUNA…   

KAMUOYUNA…    

ANADOLUNUN SESİ TOKAT GAZETESİ

Anadolunun Sesi Tokat Gazetesi ailesi olarak 9 yıldır basın camiası içindeyiz. İlkelerimiz içinde azınlıkların sesi ve  hayatın içinde uğradıkları haksızlıkları gazetemiz aracılığı ile gündeme getiriyoruz. Bunu da yıllar içinde hem toplumsal vakalar da hem de doğa katliamlarının haberlerin de gösterdik.
  Almus’ta bir doktorun bölgedeki alevi köylerinin fişlendiği izlenimini bırakan SKANDAL HARİTA Haberini yazmıştık. Bu habere konu vakaya maruz kalan vatandaş bize ulaştığın da bizler de çok endişelendik ve üzüldük. Bu tarz fişlemelere bazı büyük şehirlerde de şahit olmuştuk. Geçmişte yaşadığımız ÇORUM, MARAŞ, SİVAS katliamları ne yazık ki bunlara örnektir. Alevi vatandaşların oturdukları evler çarpı işareti ile işaretlenmişti, yani bu ilk vaka değildir. Bizler de gazetecilik anlayışımız gereği bu haberi yapıp gündeme getirmeliydik, getirdik. Bu haber sonrası, yetkili mercilerin konuyu araştırıp gereken işlemi yapması gerekmektedir.
  Tarafsız gazeteciliğin bir anlam da böyle bir misyonu da vardır.
Okuyucularımız ve takipçilerimiz bu haberi böyle değerlendirmeli, bizim aynı bölgeden olmamız, aynı kültür ile yetişmemiz bu haberde yandaşlık zihniyeti oluşturmamış hatta derinden üzmüştür. Sosyal medya üzerinden yapılan yıkıcı ve itham edici ‘eleştiriler’ hem yersiz hem de çok kırıcıdır. Haberin detaylarını bilmeden bizlerle görüşmeden peşin hükümler de bulunup haksız ithamlar sergileyenler bilmelidir ki;  bizlerin habercilik anlayışın da her hangi bir değişime olmayacaktır. Her zaman olduğu gibi haksızlığın karşısın da ses çıkarıp yazamaya devam edeceğiz. Bizler bu yola halka gerçekleri ulaştırma, yazma gayesiyle çıktık ve bu yolda da devam edeceğiz…
                                                                                      SAYGILARIMLA…
                                                                                              MAHBİP DİLEK
Mission News Theme by Compete Themes.