İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ASİMİLASYONCU, GIRİ DEDELER

Alevi Bektaşi Kültür Cemevi Başkanlığı’nı tanımadık ve tanımayacağız…

Mevcut sistem, bağımsız Alevi hareketinden rahatsızlık duyarak, örgütlenen Alevilere ve Alevi kurumlarına sürekli müdahale edip ortadan kaldırmaya çalıştı. Gri pasaportlu dedeler, sahte dernek ve federasyonlar, akademiler, enstitüler kurdular. Ancak hiçbiri Alevi toplumunda karşılık bulmadı.

Osmanlı bu durumu mu?
Yeni alternatifler ve yeni arayışlar içerisindeler.

Şimdi yeni oyuncakları ise, Alevi Bektaşi Kültür Cemevi Başkanlığı. Tebellasında “Cemevi” yazıyor ama Cemevi bir ibadethanedir diyemiyor. Çünkü yasak, diyemez. Derse Erdoğan bir imza ile kapatır. Çünkü yetki cumhurbaşkanında.

Avrupa Alevi hareketi, bu asimilasyoncu, inkârcı ve işbirlikçilerini bir araya getiren devlet kurumunu asla tanımıyor ve yan yana gelmeyecektir.

Şimdi Avrupa’ya da el attılar.

Avrupa’da Alevi kurumları içerisinde istediğini ve umduğunu bulamayanlar, hedeflerini gerçekleştiremeyen ne kadar boşta kişi varsa Alevi Bektaşi Kültür Cemevi Başkanı’nın davetlisi olarak o haram sofrasına dün oturdukları gibi yine gidip oturdular. Biz bu resimdekileri çok iyi tanıyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de boşa kürek çekmeye devam edecekler. Bir uçak bileti, yemek-içmek ve boş sohbetten öteye gitmeyen bir zavallılar silsilesi.

Kadılar müftüler fetva yazarsa
İşte kemend, işte boynum asarsa
İşte hançer, işte kellem keserse
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

Pir Sultan Abdal

AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU BAŞKANI

HÜSEYİN MAT

Mission News Theme by Compete Themes.