İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gündeme dair ve 8 mart dünya emekçi kadınlarımız…

CHP 1 Ocak 2020 tarihinde başlayarak Tokat ilçe seçimlerini yaparak, İl Başkanlığı seçiminide yaptı. 2 Adayın yarıştığı seçimleri Çağdaş KURTGÖZ kazandı. Öncelikle hayırlı uğurlu olmasını diler yeni başkana ve ekibine başarılar dilerim, Sayın başkanın Tokat’ta siyaseti liyakatla yapacağına inanıyor, Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun HAK, HUKUK, ADALET ilkelerini ön plana çıkararak, ilçelerdeki problemlerin giderileceği ilçe başkanlarının halkın nezdinde ki saygınlıklarını korumalarını halkla iç içe olmalarını sağlamasını da parti üyesi olarak takip edeceğimizi, bu konuda il başkanımıza tam destek vereceğimizi buradan duyururuz.

Geçtiğimiz günlerde ülkemdeki emekçi kadınlarımızın gözleri yaşlı idi, resmi sayı 40’ın üzerinde Suriye’nin İdlib’den şehitlerimiz geldi, ben bu sayının daha fazla olduğuna inanıyorum. Analar ağladı, babalar ağladı, ülkem de göz yaşı sel oldu, öncelikle şehitlerimize allah’tan rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 5 Mart 2020 tarihinde yaptığı Putin ziyaretini de bu kadar Şehit vermiş bir ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Rus Lider Putin karşısındaki ezikliğini yurttaş olarak içime sindiremiyorum.

4 Mart 2020 tarihinde Mecliste yaşanan tekmeli ve yumruklu kavgayı şiddetle kınıyor, ve
Milletvekilimiz Sayın Engin ERKOÇ’a geçmiş olsun diyor, kavgaya neden olan Sayın Cumhurbaşkanının Genel Başkanımıza sarf ettiği o çirkin basiretsiz cümlelerden dolayı ülkeme ülkemin Cumhurbaşkanına yakıştıramadığımı ifade ederken, o kavgada Engin Erkoç’a saldıran Ak partililerin haklı olduğunu düşünüyorum. Akıllara ziyan iki parti genel başkanının genel başkanlık düzeyinde birbirlerine söylemesi gerekenleri söylemek Engin Erkoç’a düşmez, siyasetin de bir kuralı bir saygınlığı olmalı biri iktidar partisinin genel başkanı diğeri ana muhalefet partisinin genel başkanı bir birleri ile kavga edebilirler ama bu kavgaların ülkeme bir fayda sağlamadığını da bilelim.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınları, kadınlarımız günlerini kutlamak neşelerini paylaşmak için
Taksimde toplanmak istiyorlar, ancak İstanbul Valiliği bu kutlamalara izin vermiyor, yasal olarak toplanmak isteyen kadınlarımıza bu imkan verilmeyince toplu yürümek isteyen kadınlarımıza biber gazı dahil çok kötü muamele yapılarak dağıtılmak isteniyor ve çıkan arbedelerde bir çok kadın yaralanıyor 33 kadın da polis zoru ile göz altına alınarak emniyette tutuluyor, yazık…

Kadınlarımız Emniyette tutulurken günün akşamın da Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul’da 8 mart dünya emekçi kadınlar konulu bir panel düzenliyor orada kadınlara hitaben övgülü cümleler kuruyor bir kadın da çıkıp BU NE ÇELİŞKİ, NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ SAYIN CUMHURBAŞKANIM GÖZALTINDAKİ KADINLAR DERHAL BIRAKILSIN demiyor diyemiyorlar, biz ne diyelim.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Dursun Bayram

Mission News Theme by Compete Themes.